Derby po raz trzeci

• autor: dominika-f, 2015-10-14 15:38

W 9 kolejce gorzowskiej klasy okręgowej Zjednoczeni musieli po raz trzeci walczyć o punkty w pojedynku derbowym. Po drużynie z Międzyrzecza przyszedł czas na GKP Pszczew. Nasz zespół chciał w końcu przerwać złą passę wyjazdów i wywieźć 3 punkty z obcego terenu, nareszcie nam się to udało.

nowa-galeria-6290242.jpg nowa-galeria-6290243.jpg nowa-galeria-6290244.jpg

Mecz rozpoczął się dla nas znakomicie. Już w 3 minucie Piotr Bożyk wywalczył piłkę i dośrodkował w pole karne gospodarzy, gdzie dobrze ustawiony Piotr Bialic skierował futbolówkę do siatki. Choć na boisku to my przeważaliśmy, zawodnicy z Pszczewa mieli okazję do wyrównania. Mocnym strzałem z dystansu zagroził nam Albert Leja, ale piłka z hukiem uderzyła o poprzeczkę. Chwilę po tym Pszczewianie wykonywali rzut wolny, a nieupilnowany Łukasz Piszczygłowa doprowadził do wyrównania wyniku. W 15 minucie meczu, w walce o piłkę, Paweł Krauze doznał kontuzji i na murawie musiał zastąpić go Wojciech Kaczmarek. Do przerwy rezultat gry nie uległ zmianie. Druga połowa to walka obu drużyn i chęć zdobycia gola. Żaden z naszych zawodników nie odstawiał nogi, a obrona nie dopuszczała do tego, aby gospodarze znaleźli się w pobliżu bramki strzeżonej przez Olka Krupę. W 63 minucie po dośrodkowaniu Mateusz Sprohs głową posłał piłkę do siatki przeciwnika i zdobył ostatnią i jak okazało się po końcowym gwizdku sędziego zwycięską bramkę dla Zjednoczonych. Możliwość podwyższenia wyniku miał także Wojtek Kaczmarek, ale niestety piłka dwa razy minimalnie przeleciała obok słupka. Derby rządzą się swoimi prawami, chwilami na murawie było nerwowo, a atmosferę podgrzewali też kibice zgromadzeni na trybunach. Ale najważniejsze, że trzy punkty powędrowały na nasze konto, a po tym meczu znajdujemy się na trzecim miejscu w tabeli. Na pochwałę zasłużyli wszyscy nasi zawodnicy- była walka, wysiłek, zmęczenie, ale też serce włożone w ten mecz i zdrowie zostawione na boisku. W tym spotkaniu byliśmy DRUŻYNĄ przez duże D, przecież nie bez powodu nazywamy się ZJEDNOCZENI. Zespołowi z Pszczewa życzymy powodzenia w następnych meczach!