Nadrabiamy zaległości

• autor: Misiu18, 2009-06-19 16:45
W ostatnim czasie z przyczyn niezależnych od redakcji bieżące informacje w serwisie nie mogły być zamieszczane za co serdecznie przepraszamy. Jednocześnie chciałbym chociaż w skrócie opisać mecze, które nie zostały opisane.
W sobotę 30 maja Zjednoczeni podejmowali na własnym boisku Wartę Jeżyki, od początku to Zjednoczeni przejęli inicjatywę i dominowali na boisku. Nie udawało się jednak zdobyć bramki. Wynik bezbramkowy utrzymał się do przerwy. Po przerwie obraz gry się nie zmieniał to gospodarze byli stroną przeważającą. Przewaga w końcu została udokumentowana bramkami, które zdobywał w 64' i 73' Tabaka (obie z karnych) Ostatnią bramkę w 87' kompletując hat-tricka zdobył ponownie najlepszy strzelec Zjednoczonych Daniel Tabaka

6 Czerwca Zjednoczonych czekał ciężki mecz w Starym Kurowie, Gospodarze uchodzili za faworyta w tym spotkaniu i od początku zyskali przewagę i z uporem dążyli do zdobycia bramki, piłkarze z Przytocznej ograniczali się jedynie do nielicznych kontr. Po przerwie gra się nieco wyrównała i przewaga gospodarzy nie była już tak widoczna. Mimo kilku dogodnych okazji jednej i drugiej drużyny bramki w tym spotkaniu nie padły.

11 czerwca Zjednoczonych czekał mecz z Rąpinem i tu my występowaliśmy w roli faworyta szybko zdobyte bramki w 4' i 19', którymi strzelcami byli kolejno Tabaka i Sprosh na dobra sprawę ustawiły mecz. Gospodarze kontrolowali sytuację na boisku i zmierzali do pewnego zwycięstwa. W dodatku tuż przed przerwą obrońca gości faulował Sprosha w polu karnym i otrzymał za to drugą żółtą kartkę i opuścił boisko. Karnego na bramkę zamienił Tabaka. Taki wynik utrzymywał się przez długą część 2 połowy, goście honorowe trafienie zaliczyli w 74'.  Wynik do końca nie uległ już zmianie.

Na ostatni mecz sezonu Zjednoczeni pojechali do Nowin Wielkich, piłkarze z Przytocznej, dla których wynik tego meczu nie był aż tak ważny ponieważ nie miałby wpływu na pozycję w tabeli, podeszli do spotkania nieco rozluźnieni. Gospodarze natomiat od początku narzucili szybkie tempo i bardzo chcieli wygrać ten mecz i to oni stwarzali sobie więcej okazji do zdobycia bramek. Do przerwy utrzymał się wynik bezbramkowy. Po przerwie obraz gry nieco się zmienił Zjednoczeni pokazali więcej determinacji i stwarzali więcej okazji bramkowych. Bramki w tym spotkaniu padały jednak dopiero 10 minut przed końcem. Pierwszą bramkę dla Przetoczan strzelił P. Misiewicz w 80' potem Klusek w 85', nokautujące trafienie w 89' minucie zaliczył Tabaka. Nie sposób nie wspomnieć o fantastycznej postawie bramkarza Zjednoczonych Daniela Marynowskiego, który w tym spotkaniu kilka krotnie świetnymi interwencjami ratował Zjednoczonych przed utratą bramki.